BYD e6 pokazany w Polsce I Elektryczny Zennek

Byd e6

Samochody elektryczne to przyszłość? Nie wierzę w to, ale chętnie śledzę nowości. Jedną z nich jest BYD e6, który był ostatnio prezentowany na Politechnice Warszawskiej.Byd e6

Elektryczny BYD e6 w Polsce

Co zaskakujące, chiński BYD e6 naprawdę przypomina samochód. Zmieści się w nim pięć osób, a zasięg to podobno aż 300 km. Nie wiem, w jaki sposób osiągnięto tak imponującą wartość. Nie, nie miałem okazji sprawdzić, czy aby BYD nie został wykonany z tektury. Faktem jest jednak, że auta nie można zignorować. Jest seryjnie produkowane w Chinach, a tam wsparcie państwa w zakresie ekologicznych technologii jest ogromne.

BYD F3DM powinien zdobyć Car of the Year?

Firma BYD to mocniejszy gracz niż wydaje się przeciętnemu Europejczykowi. Ma na koncie wiele nowatorskich projektów. Dumnie ogłasza, że jeden z jej samochodów – BYD F3DM, napędzany silnikiem elektrycznym, ładowanym przez spalinowy generator, jest protoplastą Chevroleta Volta i Opla Ampery (a więc Samochodów Roku 2011!).BYD E6 - samochód elektryczny

Możemy wytykać Chińczykom rażące błędy przy produkcji tradycyjnych samochodów, jednak z raportów z zaangażowania władz w rozwijanie produkcji aut elektrycznych, wnioskuję, że już za kilka lat ten kraj może być potęgą w dziedzinie ,,wtyczkowozów”. Mam tylko wątpliwości, czy motoryzacja wybierze właśnie ten tor rozwoju. Chińczycy muszą też zdecydowanie poprawić jakość wykonania samochodów, bo to jak na razie główny odstraszacz potencjalnych klientów spoza Azji.

BYD e6 na razie bez homologacji – informacje

Państwo blokuje sprzedaż aut elektrycznych w Polsce

BYD E6 w chińskiej policjiElektryczny BYD e6 nie może być jeszcze sprzedawany w Polsce. Od rzecznika prasowego spółki Automotive Europe Corporation (organizator prezentacji auta) dowiedziałem się, że czeka na przyznanie homologacji. Sytuacja jest niejasna, oczywiście ze względu na stanowisko państwa. Nie ma jasnych wytycznych i norm prawnych, informacji o ewentualnym wprowadzeniu dopłat itp. Przez to wszelkie działania związane z dopuszczeniem auta do sprzedaży w Polsce są ogromnie utrudnione. Dla kontrastu, samochód jest już dostępny…na Ukrainie.

ZENN-EK, czyli alternatywa dla BYDa

zenn-ekCiekawostką dzisiejszego wpisu będzie niedawno odnaleziony przeze mnie model samochodu elektrycznego o wdzięcznej nazwie ZENN-EK. To mały samochód miejski o zasięgu do 130 km i prędkości maksymalnej 80 km/h. Jeszcze niedawno (nie wiem, jak jest teraz) można było zamówić jego import do Polski. Powstawało nawet zaplecze serwisowe. Może ktoś zechce kupić sobie elektrycznego Zenka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.